Grad Požarevac obavestio je građane da će u ponedeljak, 6. jula 2026. godine, ukoliko vremenski uslovi budu povoljni, biti sprovedena akcija suzbijanja komaraca na teritoriji grada Požarevca.
Tretman će biti izveden u periodu od 18 do 22 časa, istovremeno iz vazduha i sa zemlje, kako bi se smanjio broj komaraca i poboljšali uslovi za boravak građana na otvorenom tokom letnjih večeri.
Za tretman iz vazduha koristiće se preparat na bazi lambdacihalotrina, dok će se uređajima sa zemlje primenjivati preparat na bazi deltametrina.
Nadležni apeluju na pčelare da blagovremeno preduzmu sve neophodne mere zaštite svojih pčelinjih društava kako bi sprečili eventualne posledice primene insekticida.
U slučaju nepovoljnih meteoroloških uslova, akcija suzbijanja komaraca biće odložena za prvi naredni termin kada vremenske prilike to budu dozvolile.
