Žagubica domaćin susreta likovnih umetnika i dve izložbe slika

Plakat za Susret likovnih umetnika u Žagubici koji će biti održan 6. juna 2026. godine od 10 do 17 časova u prostoru Pokreta gorana.

Ljubitelje umetnosti u subotu očekuje bogat kulturni program u Žagubici, gde će biti održan Susret likovnih umetnika, kao i svečano otvaranje dve izložbe slika koje će okupiti brojne stvaraoce i poštovaoce likovne umetnosti.

Manifestacija će biti organizovana u prostoru Pokreta gorana u Žagubici, u periodu od 10 do 17 časova, a učesnici će imati priliku da razmene iskustva, predstave svoje radove i doprinesu promociji likovnog stvaralaštva u Homolju.

Nakon celodnevnog druženja umetnika, program će biti nastavljen otvaranjem dve izložbe.

Prva izložba biće otvorena u 18 časova u Galeriji ULUH-a, gde će posetioci moći da pogledaju radove autorke Milijade Maksimović. Njena dela predstavljaju spoj umetničkog izraza, kreativnosti i ličnog doživljaja sveta, a izložba će pružiti priliku publici da se upozna sa njenim stvaralaštvom.

Pola sata kasnije, u 18.30 časova, u Zavičajnom muzeju Homolja u Žagubici biće otvorena i grupna izložba ULIS-a „M. P. Barili“ iz Požarevca, na kojoj će biti predstavljeni radovi više umetnika okupljenih u ovom udruženju.

Organizatori ističu da je cilj događaja promocija likovne umetnosti, povezivanje umetnika i obogaćivanje kulturnog života Žagubice i Homoljskog kraja. Očekuje se prisustvo velikog broja posetilaca, umetnika i predstavnika kulturnih institucija iz regiona.

Susret likovnih umetnika i prateće izložbe predstavljaju jedinstvenu priliku za sve ljubitelje umetnosti da provedu dan u kreativnoj atmosferi i uživaju u raznovrsnim likovnim ostvarenjima.

Podeli sa prijateljima
script>