Rukometna reprezentacija Srbije igraće sledeće godine na Svetskom prvenstvu u Švedskoj i Poljskoj, pošto je i u revanš meču baraža savladala Sloveniju u Kragujevcu 23:20.

Srbija je pre nekoliko dana slavila u Celju 34:31, a izabranici Tonija Đerone i u revanšu su ostvarili trijumf 23:20.

U izuzetno tvrdom meču, junak Srbije bio je golman Milosavljev koji je u odlučujućim trenucima zaključao svoj gol i dao vetar u leđa saigračima da dođu do pobede.

Slovenija je imala početnu prednost, ali Srbija već u 10. minutu dolazi do vođstva, a na poluvremenu je imala dva gola prednosti 10:8.

U drugih pola sata viđeno je nekoliko preokreta. Prvo je Slovenija došla do vođstva, Srbija vratila prednost na svoju stranu, da bi gosti u 55. minutu ponovo stekli dva gola prednosti – 19:17.

U tim trenucima se „razbranio“ Dejan Milosavljev, Srbija vezala tri pogotka i do kraja meča došla do trijumfa – 23:20.

Svetsko prvenstvo igra se od 12. do 29. januara 2023. godine, a domaćini su Poljska i Švedska.