Nakon hladnog jutra, tokom dana u Srbiji će biti pretežno sunčano i toplo. U poslepodnevnim časovima na jugu i jugozapadu zemlje, uz lokalni razvoj oblačnosti, moguća je retka pojava kratkotrajne kiše.
Vetar će biti slab do umeren, dok će u košavskom području povremeno biti jak jugoistočni vetar. Na jugu Banata očekuju se i udari vetra olujne jačine.
Jutarnja temperatura kretaće se od -1 do 8 stepeni Celzijusa, dok će najviša dnevna biti od 14 do 20 stepeni.
U ponedeljak, 16. marta, zadržaće se pretežno sunčano vreme sa maksimalnim temperaturama od 15 do 20 stepeni.
Od utorka, 17. marta, pa do 22. marta očekuje se promenljivo oblačno vreme uz manji pad dnevnih temperatura. U utorak se na zapadu i jugozapadu Srbije mestimično očekuje kratkotrajna kiša. Od srede će u većem delu zemlje biti suvo, dok je povremena kratkotrajna kiša moguća tek ponegde na zapadu i jugozapadu Srbije, kao i na severozapadu Vojvodine.
