Ogranak Elektrodistribucija Srbije u Požarevcu najavio je radove na redovnom održavanju i rekonstrukciji distributivne elektroenergetske mreže i trafostanica, koji će se sprovoditi krajem marta 2026. godine. Cilj radova je unapređenje kvaliteta i pouzdanosti snabdevanja električnom energijom, kao i uklanjanje rastinja u trasama dalekovoda i niskonaponske mreže.
Zbog ovih aktivnosti, pojedini potrošači će privremeno ostati bez električne energije prema sledećem rasporedu:
30. mart 2026.
- Požarevac, od 8:30 do 14:00 – deo PPO kod Liona
- Požarevac, od 9:00 do 13:00 – trafo oblasti Drmno 1 i Drmno 2
- Kučevo, od 12:00 do 14:00 – trafo oblasti Rabrovo 1 i Rabrovo 6
31. mart 2026.
- Požarevac, od 8:30 do 14:00 – treći deo ulice Cane Babović (sokak Dositejeva)
- Malo Crniće, od 9:00 do 14:00 – trafo oblasti Malo Crniće 1 i Malo Crniće 4
Građani mogu detaljne informacije o planiranim isključenjima pronaći na zvaničnom sajtu Elektrodistribucije, putem mobilne aplikacije ili pozivom kontakt centra na broj 0800 360 300 (opcija 5), gde je moguće i prijaviti kvar.
Iz Elektrodistribucije poručuju da se najveći deo radova organizuje bez prekida u snabdevanju, ali da su pojedine obustave neophodne radi bezbednog rada ekipa na terenu. Korisnici se mole za razumevanje i preporučuje se da tokom trajanja radova isključe električne uređaje iz mreže, te da ih ponovo uključe nakon normalizacije snabdevanja.
U slučaju nepovoljnih vremenskih uslova, radovi će biti odloženi, o čemu će javnost biti blagovremeno obaveštena.
