Najavljene 62. Ljubičevske konjičke igre

najava LJKI

U Ergeli „Ljubičevo” danas je održana konferencija za medije na kojoj je zvanično najavljeno održavanje 62. Ljubičevskih konjičkih igara.

Manifestacija će biti održana od 5. do 7. septembra na Gradskom hipodromu u Požarevcu. Program počinje u petak, 5. septembra, regionalnom izložbom konja i svečanim defileom ulicama grada.

Tokom vikenda, 6. i 7. septembra, publiku očekuje bogat program – šest galopskih i šest kasačkih trka, kao i prepoznatljivi Ljubičevski konjički višeboj. Jedinstveni višeboj obuhvata pet disciplina: gađanje topuzom, strelom i kopljem, seču sabljom i kurirsko jahanje.

Novina ovogodišnjih Igara je uvođenje trke fijakerima, koja će prvi put biti deo programa, dok preponskih nadmetanja neće biti jer se u isto vreme održava Balkanski šampionat. Očekuju se i učesnici iz Bugarske i Slovenije.

Prema rečima Vasilija Baldića, direktora Turističke organizacije grada Požarevca, nagradni fond za Ljubičevski konjički višeboj iznosi dva miliona dinara, dok fond za trke i izložbu konja dostiže 8.450.000 dinara.

Ulaz će biti naplaćivan samo poslednjeg dana manifestacije, u nedelju, 7. septembra. Cena je ista kao i prošle godine – 300 dinara za tribine A i B, a 1.000 dinara za centralnu tribinu. Prodaja počinje 1. septembra u Info centru TOG Požarevac.

Direktor JP „Ljubičevo” Jovica Ristić predstavio je grla koja će učestvovati na ovogodišnjim igrama. Posebno je istakao miljenicu publike Hen Harrier, koja završava trkačku karijeru, kao i poznate ljubimce – Džumandži, Pavan, Indija Hold i dvogodku Barbi, za koju se očekuje zapažen nastup.

Grla Ljubičeva takmičiće se u svim galopskim trkama, osim u „Kupu Ljubičeva”.
Ristić je predstavio i džokeje – Milana Nikolića, koga smatra jednim od najperspektivnijih u Srbiji, zatim Valentina Atanasova iz Bugarske i Miloša Milojevića. U višeboju će nastupiti i dvojica predstavnika Ljubičeva – Dimitrije Brezjanović i Nikola Lukić.

Trener Rade Milovanović najavio je da će se u kvalifikacijama za višeboj, zakazanim za 29. avgust u 17 časova, nadmetati 17 takmičara. Devetorica će izboriti plasman u polufinale.
Direktan plasman već imaju prošlogodišnji pobednik Marko Milenković, drugoplasirani Slađan Mladenović i trećeplasirani Andrija Sterđević.

Kao i svake godine, na Trgu oslobođenja biće održan bogat muzički program. Koncerti će trajati od 1. do 6. septembra, sa početkom u 21 čas, osim u subotu kada su zakazana dva nastupa.

Program izgleda ovako:

1. septembar – DJ Neba

2. septembar – Brass veče i orkestar „Gvardija”

3. septembar – Divlje jagode

4. septembar – Amadeus band

5. septembar – Peđa Medenica i Ljupka Stević

6. septembar – Milica Pavlović (21č) i Crne mambe (23č)

Podeli sa prijateljima